Andrzejki 2023

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, które współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw. Są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

30 listopada, w dniu imienin Andrzeja, nasi uczniowie oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z gośćmi ze Szkoły Podstawowej w Zabawie i Szkoły Podstawowej z Przybysławic i ich opiekunami uczestniczyli w zabawie andrzejkowej. Do tańca przygrywał pan Marek Piekut - człowiek orkiestra. Wszyscy świetnie się bawili a także uczestniczyli w różnych zabawach. Nie zabrakło też wróżb przepowiadających przyszłość, przy których było dużo radości i śmiechu.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom, Panu Markowi Piekutowi, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku na ten dzień oraz pani Sołtys Jadownik Mokrych za użyczenie sali w Domu Ludowym.

           

          

         

Zapraszamy do galerii

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.