Jasełka i spotkanie wigilijne 2018

Czekając, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda,
zimowe ptaki wracały do gniazda
jakby tego wieczoru też świętować chciały.
Niegdyś gwiazda z Betlejem mędrców prowadziła,
dziś znak daje, by zasiąść do świętej wieczerzy,
by biel opłatka ludzkie waśnie pogodziła,
   a w sercu znów zamieszkał Ten, co "w żłobie leży."  
 

                                                                                 (o. F. Czarnowski)

 

Okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas  pełen radości, spotkań z bliskimi i wspólnego kolędowania. W dniu 20 grudnia dzieci i młodzież z naszej szkoły oraz podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego, przygotowały inscenizację jasełek pt. „Broda Heroda czyli jak Bóg zło w dobro przemienia”, na które zaproszeni zostali wszyscy rodzice.

Młodzi aktorzy w pięknych, specjalnie przygotowanych strojach odegrali spektakl o Narodzeniu Jezusa, w którym obok głównych postaci: Maryi, Józefa, pasterzy i aniołów wystąpiła rodzina wróbelków. Jej to losy w niesamowity sposób, także za sprawą brody Heroda, przeplatają się z przeżyciami Świętej Rodziny z Nazaretu. W tej opowieści dzięki pomocy ptaszków i pasterzy  Bóg zło w dobro przemienia, pomimo zamkniętych serc wielu ludzi. Historia przedstawiona przez uczniów, mimo zabawnych i bajkowych elementów nie zmieniła faktu, że Bóg stał się człowiekiem. Było to wzruszające wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz głęboka refleksja nad wielką miłością Boga do człowieka.

Zasiadając wspólnie przy wigilijnym stole, dziękowaliśmy sobie nawzajem za wszelkie otrzymane dobro i łamaliśmy biały opłatek składając najlepsze życzenia. Jak co roku, nie zabrakło  wzruszeń oraz tradycyjnych potraw. Wigilię zakończyliśmy długim wspólnym kolędowaniem, z radością oczekując narodzenia Dziecięcia Jezus.

 

 Radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego.

Niech gwiazda betlejemska prowadzi nas do tych, którzy pragną serdeczności,

by z optymizmem mogli patrzeć w przyszłość, a betlejemskie światło rozprasza mroki nocy

przez cały Nowy 2019 Rok.

      

      

 

Zapraszamy do galerii

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.