Jubileusz 25 – lecia kapłaństwa ks. Marka Koguta oraz Dzień Rodziny

31 maja 2017 r. w piękny, słoneczny dzień przeżywaliśmy dwie wyjątkowe uroczystości: Jubileusz 25 – lecia święceń kapłańskich ks. Marka Koguta, dyrektora naszego Ośrodka oraz Dzień Rodziny.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Parafialnym w Jadownikach Mokrych, której przewodniczył ks. Marek Kogut, dziękując za 25 lat kapłaństwa. Słowo Boże wygłosił ks. Marek Kuczak, w którym  podkreślił, że każdy jubileusz jest źródłem wdzięczności Bogu za otrzymane łaski, za hojność darów BożychŁaski, którymi obdarowany jest kapłan są niezliczone. Jego rola jest bardzo ważna w życiu każdego chrześcijanina.

Podczas tej uroczystej Mszy Św. padło wiele słów dziękczynienia i uznania niezliczonych zasług czcigodnego Jubilata ks. Marka. Na koniec wspólnej modlitwy dostojny Jubilat  ze wzruszeniem dziękował wszystkim tym, z którymi dane mu było kroczyć podczas 25 - letniej posługi kapłańskiej, a szczególnie wyraził wdzięczność rodzicom i rodzeństwu za wsparcie i troskę.

Po Mszy Św. wszyscy udali się na krużganki, gdzie odbyła się druga część uroczystości. Na tę okazję dzieci z naszego Ośrodka wraz z wychowawcami przygotowały przedstawienie, ukazujące rodzinę jako największy dar Boga dla człowieka, cząstkę utraconego raju. W pierwszej części inscenizacji pokazane zostały poszczególne dni  stwarzania świata, uwieńczone największym dziełem Boga, czyli stworzeniem człowieka. Kolejne sceny ukazywały rodzinę, w której przyszły na świat  bliźniaki. Było to nawiązanie do historii rodziny ks. Marka. W dalszej części dzieci przedstawiły następne lata z życia naszego Jubilata i Jego rodziny oraz drogę do rozeznania swojego powołania. Nie zabrakło również pokazania ogromu pracy naszego dyrektora ks. Marka na rzecz Ośrodka oraz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy. Jego służba jest odpowiedzią na ludzkie cierpienie i wypełnianiem chrześcijańskiej wyobraźni miłosierdzia. Zwieńczeniem przedstawienia był taniec opiekunów i dzieci na wózkach z kolorowymi szarfami do piosenki pt. „Jesteś bohaterem”.  Taniec ten był podkreśleniem godności dzieci niepełnosprawnych i roli działań naszego Ośrodka. To dla nich tu jesteśmy. Tutaj odnajdują swoje miejsce na ziemi.  Pomimo trudności, które spotykają na swojej życiowej drodze są pełne radości i pogody ducha. Uśmiech towarzyszy im każdego dnia. Wiele uczymy się od nich. Są dla nas wszystkich  największymi bohaterami.

Ta inscenizacja pełna barw, dźwięków i obrazów była wyrazem naszej wdzięczności zarówno Ks. Markowi jak i kochanym rodzicom.

W tym wyjątkowym dniu Jubileuszu 25 –lecia święceń kapłańskich ks. Marka Koguta chcieliśmy podziękować mu za gorliwą służbę i wielkie serce.  Ks. Marek poświęca całe swoje życie dla dzieci niepełnosprawnych, dla osób potrzebujących szczególnej pomocy. Służy im nieustannie. Dla nas wszystkich jest jak ojciec, do którego można zawsze przyjść po radę. Dba i troszczy się o nasz wspólny dom, którym jest Ośrodek. Każdego dnia posługą duszpasterską umacnia i wspiera nas wszystkich.

Wyrazy wdzięczności skierowaliśmy także do Rodziców i Opiekunów, którzy na co dzień wspaniale troszczą się o swoje pociechy. Dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia i obdarowały miłym upominkiem. 

       

Zapraszamy do galerii

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.