,,Mała książka – wielki człowiek”

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego -  Instytut Książki rozpoczął kolejną edycję kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej.

Nasza szkoła otrzymała dla każdego ucznia pierwszej klasy specjalne Wyprawki Czytelnicze. Istotnym celem wyprawki jest zachęcenie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych  - rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli.

W skład każdej Wyprawki wchodzi:

  • ,,Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak.
  • ,,Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.     

 

        

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.