Spotkanie modlitewne i nabożeństwo Drogi Krzyżowej

W ramach duchowego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w piątek, 22 marca w kaplicy  naszego Ośrodka, odbyło się spotkanie modlitewne na którym zaproszeni Rodzice obejrzeli inscenizację Męki Pańskiej Jezusa podczas nabożeństwa ,,Drogi Krzyżowej w świetle Eucharystii”. Rozważając poszczególne stacje kroczyliśmy śladami Pana Jezusa niosącego krzyż oraz odkrywaliśmy piękno i głębię sakramentu Eucharystii.

Uczniowie z Kółka Liturgicznego i Artystycznego wcielili się w role: Jezusa, Maryi, żołnierzy, Piłata, Szymona z Cyreny oraz Weroniki i płaczących niewiast, jak  również  uczestników Mszy świętej: kapłana, ministranta, lektora oraz wiernych.

Wzruszające rozważania skłoniły do zastanowienia się nad świadomym uczestnictwem i przeżywaniem Eucharystii. Wymownej całości dopełniły pieśni o krzyżu i inscenizacja gestem w wykonaniu uczniów do utworu o Zmartwychwstaniu Jezusa.

Na zakończenie modlitwy ks. Marek Kogut pobłogosławił wszystkim, a następnie podziękował dzieciom i ich opiekunom za zaangażowanie i złożył całej społeczności szkolnej  oraz gościom świąteczne życzenia.

Po spotkaniu w kaplicy odbył się kiermasz wielkanocny, na którym można było zakupić świąteczne stroiki i pisanki - wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z wychowawcami. Cały dochód przeznaczony zostanie na organizację Dnia Dziecka.

        

        

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.