Wizyta duszpasterska w Ośrodku - 2024

Okres bożonarodzeniowy to czas, w którym w naszych domach odbywają się wizyty duszpasterskie zwane „kolędą”. Jezus powiedział do swoich Apostołów „Kto was przyjmuje – mnie przyjmuje” (Mt 10,40). Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest wyznaniem naszej wiary  i przynależności do Kościoła. Jest to także wyraz więzi każdej rodziny z parafią.

We wtorek 9 stycznia z wizytą duszpasterską przybył do naszego Ośrodka  ks. Bogdan Walerowski, proboszcz parafii p.w. Niepokalanego Serca NMP w Jadownikach Mokrych. „Kolęda” jak co roku jest dla nas ważnym przeżyciem i gromadzi całą wspólnotę Ośrodka. Podkreśleniem wyjątkowości tej wizyty był tradycyjnie nakryty białym obrusem stół, a na nim krzyż, zapalona świeca, Pismo Święte oraz kropidło z wodą święconą. Po wspólnej modlitwie i śpiewie kolęd Ks. Proboszcz pobłogosławił wszystkich zebranych, poświęcił sale i pomieszczenia Ośrodka oraz obdarował pamiątkowymi obrazkami.  

Wizyta duszpasterska przebiegała w bardzo miłej i rodzinnej atmosferzea  modlitwa umocniła naszą Wspólnotę. Z Bożym błogosławieństwem możemy wkraczać w Nowy Rok i wypełniać nasze powołanie.

         

         

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.