Wizyta w Klubie Seniora w Miechowicach Wielkich

17 kwietnia uczniowie z naszych szkół odwiedzili Klub Seniora w Miechowicach Wielkich. Klub działa w  Gminie Wietrzychowice od stycznia 2019 r. Seniorzy spotykają się trzy razy w tygodniu. Mogą tutaj rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe doświadczenia i przede wszystkim spędzać miło czas w przyjaznej atmosferze.

Podczas tej  wizyty podziwialiśmy piękne rękodzieła wykonane różnymi technikami plastycznymi. Były obrazki malowane na szkle, kwiaty wykonane z bibuły i krepiny, origami, dekoracyjne flakoniki i lampiony ze słoiczków oraz wiele prac o tematyce wielkanocnej.

Uczniowie mieli okazję porozmawiać z malarzem pochodzącym z Jadownik Mokrych, Panem Stanisławem Majchrem, który jest również członkiem Klubu Seniora. Oglądaliśmy wykonane przez niego obrazy religijne a także te, przedstawiające naturę.

Pan Stanisław zapoznał dzieci ze swoim warsztatem pracy. Dzieci wykazywały duże zainteresowanie, chętnie oglądały prace oraz z zainteresowaniem słuchały opowieści malarza.