XXIII Dzień Papieski

W poniedziałek 16 października obchodziliśmy w naszej szkole XXIII Dzień Papieski, który jak co roku był okazją do przypomnienia i uczczenia pamięci św. Jana Pawła II. Zgodnie z tegorocznym hasłem „Cywilizacja Życia”, uczniowie uczestniczyli w inscenizacji przypominającej pielgrzymki Ojca Świętego po całym świecie, podczas których głosił Dobrą Nowinę o Życiu. Dzieciw kolorowych i barwnych strojach zaprezentowały pięć kontynentów, gdzie  Papież uczył, że życie polega na spotkaniu z drugim człowiekiem, na miłości i dawaniu dobra.

W ramach obchodów tego święta uczniowie podczas okolicznościowej katechezy przypomnieli sobie postać Karola Wojtyły: jego dzieciństwo, młodość, wybór na papieża oraz jego zamiłowanie do gór, teatru i wadowickich kremówek. Nie zabrakło w tym dniu także wspólnej modlitwy oraz śpiewu  ”Barki” ulubionej pieśni oazowej papieża oraz innych pieśni maryjnych. Uczniowie wykonali także piękne ramki z wizerunkiem Papieża oraz odwiedzili Izbę Pamięci Jana Pawła II w Jadownikach Mokrych. Oddając hołd wielkiemu Polakowi uczniowie zapalili znicze przed Jego popiersiem oraz modlili sięw intencji całej naszej wspólnoty szkolnej. Życie Ojca Świętego i jego nauczanie oraz wspólne pieśni po raz kolejny przypomniały nam, jak wielkim i świętym człowiekiem był nasz Rodak.

              

               

    

    

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.