XIV Konkurs Piosenki Religijnej

Młodzi artyści już po raz XIV uczestniczyli w Konkursie Piosenki Religijnej „Śpiewać każdy może”, organizowanym przez nasz Ośrodek. W tym roku tematem przewodnim było „Powołanie – wypłyń na głębię” .

Tradycją naszego Ośrodka Konkurs ten odbywał się zawsze jesienią, a w tym roku ze względu na wyjątkowy jubileusz naszego Dyrektora ks. Marka, który 31 maja obchodzi jubileusz 25 – lecia święceń kapłańskich, nasz konkurs zaplanowaliśmy wiosną, aby pieśniami o powołaniu zapoczątkować świętowanie jubileuszu.

Niezmiernie miło było nam gościć abpa Józefa Kowalczyka, Prymasa Seniora, który objął Honorowy Patronat nad Konkursem Piosenki Religijnej.

Do udziału w konkursie zgłosiły się następujące grupy:

• Ośrodek Szkolno – Wychowawczy ze Zbylitowskiej Góry
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcy
  • Szkoła Podstawowa z Radłowa
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Niwki
  • Publiczna Szkoła Podstawowa z Zaborowa
  • Publiczna Szkoła Podstawowa z Woli Przemykowskiej
  • Szkoła Podstawowa z Jadownik Mokrych
  • Publiczne Gimnazjum z Zaborowa
  • Ośrodek Opiekuńczo – Rehabilitacyjny z Jadownik Mokrych

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

• Ks. Tadeusz Gerlach, prezes Fundacji im abpa Józefa Kowalczyka
  • P. Jadwiga Gorla, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wietrzychowicach
  • Ks. Ryszard Serafin, proboszcz parafii Wola Przemykowska
  • P. Adriana Błaszczyk, kierownik Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego

Wszystkie grupy wykazały się pomysłowością i ciekawą aranżacją. Utwory wykonywane były nie tylko pięknie wokalnie ale również z bogatą choreografią przy akompaniamencie gitar, klarnetu oraz instrumentów klawiszowych.

Komisja doceniając trud i wysiłek dzieci i młodzieży przyznała wszystkim grupom I miejsca.

Nagrody, które otrzymali uczestnicy, przedstawiały łódź z żaglem i napisem „wypłyń na głębię”. Nawiązywały one do tematu konkursu i zachęcały do tego, aby każdy w swoim życiu właściwie rozeznał i wypełniał swoje powołanie. Ponadto zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy, a słodkim dodatkiem były cukierki.

W podziękowaniu za obecność i objęcie Honorowym Patronatem Konkursu wręczyliśmy ks. abp. Józefowi Kowalczykowi okolicznościową pamiątkę.

Składamy gorące  podziękowania wszystkim zespołom i ich opiekunom za przyjęcie zaproszenia,  zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie występów. Już dziś zapraszamy na kolejny, XV Konkurs Piosenki Religijnej.

Zapraszamy do galerii