Basen

Basen rehabilitacyjny o wymiarach 12,5 mx 13 m podzielony na dwie części: płytszą 0,90 m - 1,35 m, i głębszą 1,35 m - 1,70 m. Wyposażony jest w liczne atrakcje z zakresu masażu wodnego i hydroterapii:

  •  „ławeczka z dyszami masażu wodno-powietrznego (kierunkowe i wirowe)” Zastosowanie w hydroterapii – masaż dowolnej części ciała, główne przeznaczenie w pozycji siedzącej masaż odcinka lędźwiowego kręgosłupa i okolic.
  •  „dysze boczne masażu wodnego” Zastosowanie w hydroterapii – masaż  dowolnej części ciała, główne przeznaczenie w pozycji stojącej masaż odcinka piersiowego i szyjnego kręgosłupa oraz w pozycji stojącej przodem do dysz terapeutycznych masaż klatki piersiowej oraz górnych mięśni brzucha i powłok brzusznych.
  •  „dysze masażu stóp” Zastosowanie w hydroterapii – refleksoterapia i akupresura tzw. „punktów spustowych” meridianów, które przebiegają przez całe nasze ciało.  
  • „tryskacz - masaż karku” Zastosowanie w hydroterapii – jak sama nazwa wskazuje masaż karku i odcinka szyjnego kręgosłupa. Świetnie masuje mięsień czworoboczny zwany również kapturem mnicha z racji jego kształtu i lokalizacji która faktycznie przypomina kaptur spoczywający na plecach mnicha. Jednak zastosowanie tryskacza to nie tylko masaż karku. Niebawem filmik instruktarzowy w jaki sposób możemy masować inne części ciała. 
  •  „przeciwprąd” UWAGA: Silny strumień dyszy, ma wiele zastosowań zarówno w hydroterapii jak i nauce i doskonaleniu pływania.  Zastosowanie w hydroterapii – masaż głębokich warstw skóry oraz masaż mięśni powierzchownych i głębokich. Zastosowanie w nauce i doskonaleniu pływania – imitacja prądu rzecznego – siłę strumienia dyszy możemy regulować, dzięki czemu dostosujemy siłę prądu do własnych możliwości. Przeciwprąd jest bardzo rzadko spotykaną atrakcją wodną jak i narzędziem do zabiegów hydroterapii.
  • „wanna masująca - jacuzzi ” Zastosowanie w hydroterapii – masaż ogólnoustrojowy całego ciała oraz działanie relaksacyjno – odprężające. 

W krytej pływalni odbywają się :

ZAPRASZAMY DO KONSULTACJI WYKONYWANYCH ĆWICZEŃ – WSZELKICH WSKAZÓWEK I PODPOWIEDZI UDZIELĄ NASI RATOWNICY.

Przy basenie działa również sauna i grota solna.

Basen z powodu koronawirusa nieczynny do odwołania.

Wszelkich informacji udziela recepcja Ośrodka pod nr tel. 14 644 13 03

Zapraszamy do galerii

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.