Basen

Basen nieczynny do odwołania

Basen rehabilitacyjny o wymiarach 12,5 mx 13 m podzielony na dwie części: płytszą 0,90 m - 1,35 m, i głębszą 1,35 m - 1,70 m. Wyposażony jest w liczne atrakcje z zakresu masażu wodnego i hydroterapii:

  •  „ławeczka z dyszami masażu wodno-powietrznego (kierunkowe i wirowe)” Zastosowanie w hydroterapii – masaż dowolnej części ciała, główne przeznaczenie w pozycji siedzącej masaż odcinka lędźwiowego kręgosłupa i okolic.
  •  „dysze boczne masażu wodnego” Zastosowanie w hydroterapii – masaż  dowolnej części ciała, główne przeznaczenie w pozycji stojącej masaż odcinka piersiowego i szyjnego kręgosłupa oraz w pozycji stojącej przodem do dysz terapeutycznych masaż klatki piersiowej oraz górnych mięśni brzucha i powłok brzusznych.
  •  „dysze masażu stóp” Zastosowanie w hydroterapii – refleksoterapia i akupresura tzw. „punktów spustowych” meridianów, które przebiegają przez całe nasze ciało.  
  • „tryskacz - masaż karku” Zastosowanie w hydroterapii – jak sama nazwa wskazuje masaż karku i odcinka szyjnego kręgosłupa. Świetnie masuje mięsień czworoboczny zwany również kapturem mnicha z racji jego kształtu i lokalizacji która faktycznie przypomina kaptur spoczywający na plecach mnicha. Jednak zastosowanie tryskacza to nie tylko masaż karku. Niebawem filmik instruktarzowy w jaki sposób możemy masować inne części ciała. 
  •  „przeciwprąd” UWAGA: Silny strumień dyszy, ma wiele zastosowań zarówno w hydroterapii jak i nauce i doskonaleniu pływania.  Zastosowanie w hydroterapii – masaż głębokich warstw skóry oraz masaż mięśni powierzchownych i głębokich. Zastosowanie w nauce i doskonaleniu pływania – imitacja prądu rzecznego – siłę strumienia dyszy możemy regulować, dzięki czemu dostosujemy siłę prądu do własnych możliwości. Przeciwprąd jest bardzo rzadko spotykaną atrakcją wodną jak i narzędziem do zabiegów hydroterapii.
  • „wanna masująca - jacuzzi ” Zastosowanie w hydroterapii – masaż ogólnoustrojowy całego ciała oraz działanie relaksacyjno – odprężające. 

W krytej pływalni odbywają się :

ZAPRASZAMY DO KONSULTACJI WYKONYWANYCH ĆWICZEŃ – WSZELKICH WSKAZÓWEK I PODPOWIEDZI UDZIELĄ NASI RATOWNICY.

Przy basenie działa również sauna i grota solna.

Wszelkich informacji udziela recepcja Ośrodka pod nr tel. 14 644 13 03

Zapraszamy do galerii

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.